Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - blog Edwina Bendyka Antymatrix - blog Edwina Bendyka Antymatrix - blog Edwina Bendyka

1.06.2015
poniedziałek

Węgajty, Wioska Teatralna po raz kolejny

1 czerwca 2015, poniedziałek,
kroko35

Węgajty, Ulica Krokodyli, fot. Edwin Bendyk

Teatr Węgajty, choć działa na warmińskiej wiosce, ukryty w lesie, stał się ważną instytucją kultury.

W katalogu rozlicznych aktywności Węgajt podkreślić należy doroczny Festiwal Wioska Teatralna odbywający się pod koniec lipca. Zdawałem relacje z poprzednich edycji, szykuje się kolejna, zaplanowana na 18-25 lipca. Tematem „(Nie)widzialne granice)”.

Warto, kto będzie w pobliżu Olsztyna w tym czasie, zaplanować wypad do Węgajt. Jeszcze bardziej warto wspomóc Węgajty w realizacji planu budowy łazienki dostępnej dla wszystkich – Węgajty przyjmują wszystkich, osoby o różnym stopniu fizycznej sprawności, nie dysponują jednak odpowiednią infrastrukturą.

Szansą na jej poprawę jest akcja crowdfundingowa na portalu Polakpotrafi.pl. Wiele nie trzeba, został jeszcze tydzień, w ciągu którego możemy uczynić z Węgajt miejsce jeszcze bardziej przyjazne.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Jak widać po licznych komentarzach polskich geniuszy ekonomii, naprawianie świata i pouczanie Obamy, Putina, Merkel, bankowców, generałów i spółki jest znacznie łatwiejsze niż zbudowanie kibla na wsi. Szczególnie polski przemysł, ten zaorany.
    A ci lepsi? Profesor Hausner potrafi nawet w 3 miesiące w pojedynkę światową ekonomię naprawić tak. Co mu po kiblu. Od tego Unia i Niemcy.

  2. Vera
    Na wsio chadza się ekologicznie za stodołę, oszczędzając przy tym na wodzie i papierze toaletowym!

css.php