Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Antymatrix - blog Edwina Bendyka Antymatrix - blog Edwina Bendyka Antymatrix - blog Edwina Bendyka

7.05.2013
wtorek

Biennale Wro po raz piętnasty!

7 maja 2013, wtorek,

W środę 8 maja rozpoczyna się 15. Biennale Sztuki Mediów Wro. Wystawy, performanse, warsztaty, seminaria, projekcje – dziesiątki wydarzeń w wielu miejscach Wrocławia, od Muzeum Narodowego po dom handlowy Renoma, po drodze Synagoga pod Białym Bocianem i Pałac Ballestremów. Mirosław Bałka przygotował specjalnie na Wro nowy projekt artystyczny, mnóstwo gości z zagranicy. Będzie się działo. Poniżej rozmowa, jaką przeprowadziłem wczoraj z Piotrem Krajewskim, inicjatorem Biennale, szefem Wro Art Center i nieustannie spiritus movens napędzającym działania wokół sztuki mediów. 

Od środy relacje na bieżąco, w blogu, Google Plus i w innych dostępnych kanałach. A kto może, niech jedzie do Wrocławia. Warto. W tym roku jubileusz podwójny, piętnasta edycja i 50-lecie sztuki mediów (Piotr Krajewski za umowną datę początku sztuki mediów proponuje rok 1963 i prace Nam Jun Paika z tamtego czasu).

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Zdecydowanie polecam wizytę na WRO. Zresztą, Wrocław warto odwiedzić w dowolnym czasie dla samego miasta, jego klimatu i doznań wizualnych (architektura). Polecam.

  2. Co to sa „performanse”? Polski slownik nie zna tego nowotwora.

css.php