Podkast „Rozumieć Ukrainę”

Ukraina walczy i się zmienia. Z czego wynika odporność Ukrainek i Ukraińców? Które mity historyczne i bohaterowie ich inspirują? Jak planują odbudowę? Jakie są scenariusze na przyszłość? Jak rozumieją, definiują i spierają się o fundamenty swojej tożsamości. Prowadzone w czasie wojny badania społeczne odsłaniają jak dramatycznie, czasem zaskakująco zmienia się ukraińskie społeczeństwo. Tak jak i państwo, czy gospodarka.

W podkaście Edwina Bendyka i Agnieszki Lichnerowicz Rozumieć Ukrainę będziemy przedzierać się przez tzw. “mgłę wojny”, stereotypy i powierzchowne przekonania, by lepiej rozumieć te fascynujące zmiany. Ukraińcy zmienią też bowiem nas i całą Europę. I inspirują, już od dawna Ukraina jest swoistym laboratorium, w którym obywatele wypracowują modele demokratyczne na XXI wiek, czasy niepewności i kryzysów.

Przed Ukraińcami i Europejczykami największy proces odbudowy od II wojny światowej – będziemy też rozmawiać o wyzwaniach, priorytetach i roli Polski. Oraz o przyszłości relacji polsko – ukraińskich i międzynarodowym układzie sił. Zmierzymy się z rzeczywistością, a nie fantazjami.

Ważne newsy, kompetentne analizy.
Subskrypcją Premium podzielisz się z Bliskimi.

Wypróbuj za 11.90 zł